موضوع اين هفته: عشق و دلبستگي سالم
سلسله نشست های ارتقای سواد سلامت خانواده پنج شنبه گذشته به جدیدترین راه های پیشگیری و درمان اعتیاد، سیگار و الکل پرداخت. موضوع این هفته سلسله نشست های موسسه رهایش عشق و دلبستگی سالم است.
پنج شنبه اين هفته: جديدترين روش هاي پيشگيري و درمان اعتياد، سيگار و الكل
جمعیت هلال حمر شهرستان اصفهان با همکاری مرکز طب پیشگیری و ارتقای سلامت رهایش، سلسله نشست های ارتقای سواد سلامت خانواده را آغاز کرد. هفته گذشته دوره تکنیک های موفقیت با ارتباط موثر برگزار شد و پنج شنبه هفته جاری جدیدترین راه های پیشگیری و درمان اعتیاد، سیگار و الکل به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد.
چگونه از مسواك نگهداري كنيم؟ چطور مسواك بزنيم؟
در مطلب قبلی به مولفه های یک مسواک خوب اشاره شد و در این قسمت به کیفیت و نگهداری بهتر مسواک می پردازیم.
كدام مسواك : ارزانتر يا گرانتر، برقي يا دستي؟
اهمیت بهداشت دهان و دندان بر هیچکس پوشیده نیست، این موضوع نه تنها بر روی سلامت دهان و دندان موثر است بلکه نشان داده شده است بیماری های دهان و دندان با برخی بیماری های قلبی، عروقی ارتباط دارند. قطعا یکی از راه های سالم نگه داشتن این عضو مسواک زدن است.
چه تصميماتي را نشسته و ايستاده بگيريم؟
بر اساس پژوهش جدید، افراد به صورت ایستاده بهتر می‌توانند درباره پرسش‌های انتزاعی فکر کنند و به صورت نشسته نیز بهتر می‌توانند با موضوعات عملی برخورد داشته باشند.
چگونه به سر كار برگرديم؟
افراد شاغل در حوزه‌ها و صنایع مختلف می‌دانند که دوباره برگشتن به سر کار پس از یک تعطیلات آرامش‌بخش و لذت‌بخش چقدر می‌تواند دشوار باشد.
عادتهاي غذايي كه بايد ترك شود
اراده ضعیف عامل اصلی پرخوری و در نتیجه اضافه وزن است. اگر اراده کنید می توانید از شر چاقی و اضافه وزن خلاص شوید. برخی افراد بدون اینکه متوجه باشند، عادات غذایی بدی دارند، عاداتی مانند نخوردن صبحانه، خوردن تنقلات هنگام تماشای تلویزیون و …؛ این عادات که کم اهمیت به نظر می رسند، می توانند عامل اصلی اضافه وزن در افراد باشند.
برخي كاربردهاي جانبي خمير دندان
اغلب ما خمیردندان ها را تنها به عنوان پاک کننده دندان ها می شناسیم؛ اما این تنها کاربرد آنها نیست. خمیردندان ها برای بسیاری از اشیا نقش یک پاک کننده یا جلا دهنده قوی را بازی می کنند. البته اینجا صحبت از خمیردندان هایی نیست که به شکل ژل هستند؛ بلکه صحبت در خصوص نوع سفید رنگ آن است.
هوش هيجاني و اهميت آن براي زندگي بهتر
تجارت در دست انسان‌هاست پس آن چه کارایی ذهن‌های افراد را تغییر دهد می‌تواند تجارت و کار آن‌ها را نیز دگرش بخشد.
توصيه هاي استفاده از لامپ كم مصرف
رییس اداره بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه کاربرد لامپ های کم مصرف با رعایت اصول ایمنی عوارض ندارد، گفت: استفاده از این لامپ ها از لحاظ بهداشتی به لامپ های رشته ای ارجحیت دارد.
تبلیغ تستی لینک کوتاه
کلیه حقوق خانه خبر گروه صنایع خانه خبر گیتی پسند محفوظ بوده و انتشار هرگونه مطلب با ذکر منبع مجاز می باشد هایپرمدیا