اندکی تامل به بهانه شهادت سردار قلب ها

کد مطلب: 10623  |  تاريخ: شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۵:۰۲


اندکی تامل به بهانه شهادت سردار قلب ها

سردار قاسم سلیمانی مرد انتخاب های سخت بود، او در شرایطی که می توانست با آسودگی زندگی نظامی خود را در داخل مرزها سپری کند در راه آرمان های خود بدون هیچ ترسی، به جنگ با مزاحمان امنیت مرزهای ایران زد.

به گزارش خانه خبر گیتی پسند، روز جمعه برای ایران ما با اعلام خبر شهادت سردار سپهبد، قاسم سلیمانی روز عجیبی بود. فارغ از هر اعتقادی یا دیدگاهی که به وضع موجود می توان داشت، این خبر برای هر فرد آزاد اندیش ایرانی ناراحت کننده بود.

حال که کمی از فضای احساسی ساعات اولیه شهادت سردار سلیمانی دور شدیم، بد نیست کمی به ابعاد پیرامونی این بزرگ مرد مدافع امنیت و مرزهای ایرانی بپردازیم.

  1. کسانی که دلشان از جای دیگر پُر است می‌پرسند اصلاً چرا باید سردار سلیمانی در عراق باشد؟ این را می‌پرسند اما نمی‌گویند هلی‌کوپتر و پهپهاد آمریکایی در آسمان بغداد چکار می‌کند و چرا باید به ماشین سردار ایرانی و فرمانده عراقی موشک شلیک کند؟
  2. خط فکری حاج قاسم هیچگاه در ظرفیت اصلاح طلبی یا اصولگرایی نمی گنجید. در حقیقت او خط خودش را داشت.خط دفاع از امنیت مردم.او حتی اجازه نداد که از نامش برای بهره برداری های سیاسی استفاده شود.چیزی که کمتر این روزها می بینیم.
  3. امنیت شوخی ندارد. برای حفظ آن شاید نیاز باشد مرزهای امنیتی را به دل کشوری چون عراق عقب ببریم. سردار سلیمانی مرزهای امنیتی ایران را به عقب راند و داعش را در همان جایی که زاییده شده بود، دفن کرد.
  4. شاید از شرایط موجود اقتصادی همه ما ناراضی باشیم، اما قرار نیست به دلیل مشکلات داخلی، بدیهی ترین اصول کشورداری از جمله نیاز به امنیت و دفاع از مرزهای کشور را فراموش کنیم.سردار سلیمانی مدافع امنیت و حریم مرزها بود.
  5. قاسم سلیمانی می‌توانست مثل برخی از دوستانش برود شرکت تاسیس کند، برود سراغ اقتصاد و خوب پول در بیاورد. بچه‌هایش را بفرستد خارج از کشور یا دست نوه‌هایش را بگیرد ببرد پارک. اما لباس نظامی را از تنش در نیاورد. امثال او نه معمولی هستند نه پرتعداد. برای عافیت به دنیا نیامده‌اند و لذتی بیشتر از آنکه با همین لباس به شهادت برسند برایشان وجود ندارد.
  6. قبول داریم که حاکمیت هنوز نتوانسته است بخشی از افکار عمومی را قانع کند که وقتی این همه در داخل کشور مشکل داریم، چرا در خارج از کشور باید فعال باشیم، اما همان هایی که به این اقدام انتقاد می کنند، پاسخی برای حضور آمریکایی در اقصی نقاط کشورهای همسایه ندارند!
  7. حاج قاسم، مرد دوست داشتنی بود. کلا از آن دسته آدم ها بود که بی بهانه هم می شد او را دوست داشت. حالا به این شخصیت کاریزماتیک، اقدامات مجاهدگونه اش در حفظ از کیان ایران اضافه کنید، ببینید این دوست داشتن تا چه میزان می تواند بی حد و مرز باشد.

 

روحت شاد سردار قلب ها

 


https://news.sgpco.com/content/news/10623/اندکی تامل به بهانه شهادت سردار قلب ها

چاپ خبر