خدمات روابط عمومی بر بستر اتوماسیون

کد مطلب: 3927  |  تاريخ: دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶  |  ساعت: ۰۹:۰۷


قابل توجه همکاران گروه/

خدمات روابط عمومی بر بستر اتوماسیون

تمامی فعالیت ها و خدمات روابط عمومی گروه از هم اکنون در بستر اتوماسیون اداری این گروه صنعتی قرار گرفت.

به گزارش خانه خبر گیتی پسند، با توجه به اهمیت نظام اداری و سیستم اتوماسیون در فرآیندهای خدماتی بخش های مختلف گروه، روابط عمومی این گروه صنعتی نیز از هم اکنون تمام درخواست های خدماتی خود را به منظور دسترسی همکاران در بستر اتوماسیون اداری قرار داد.

همکاران و مدیران این گروه صنعتی می توانند تمامی درخواست های خود را در بخش های برگزاری و شرکت در نمایشگاه ها، راه اندازی شوروم، ارائه خدمات تشریفات و همچنین درخواست خدمات تبلیغات از طریق سیستم اتوماسیون اداری ارائه نمایند.

در هریک از این فرمهای خدمات، اطلاعات خامی درخواست شده که می تواند کارشناسان مختلف روابط عمومی را به منظور ارائه خدمت یاری رسانده و در اسرع وقت خروجی لازم را به همراه داشته باشد.

این سیستم اتوماسیون در تمامی ساعات اداری مورد کنترل کارشناسان روابط عمومی گروه قرار گرفته و به محض دریافت و تایید درخواست ها و با رعایت اولویت، اقدام لازم به منظور پاسخگویی به خدمات مورد نیاز صورت می پذیرد.

شایان ذکر است درخواست های مربوط به بخش ارتباطات و رسانه روابط عمومی طبق روال قبلی از طریق ایمیل khaanekhabar@gmail.com و یا از طریق نرم افزار لینک به نام editorial  صورت می پذیرد.

 


https://news.sgpco.com/content/news/3927/خدمات روابط عمومی بر بستر اتوماسیون

چاپ خبر