با برداشته شدن موانع تولید، شرکت های ایرانی در صنعت تاسیسات حرف های زیادی برای گفتن دارند

کد مطلب: 9319  |  تاريخ: یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷  |  ساعت: ۱۳:۲۶


دبیر انجمن صنعت تاسیسات ایران:

با برداشته شدن موانع تولید، شرکت های ایرانی در صنعت تاسیسات حرف های زیادی برای گفتن دارند

دبیر انجمن صنعت تاسیسات ایران گفت: شرکت های ایرانی فعال در صنعت تاسیسات در صورت برداشته شدن موانع تولید می توانند در برابر رقبای بزرگ خارجی حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند.

به گزارش خانه خبر گیتی پسند، سید مجتبی طباطبایی با حضور در غرفه گروه صنایع گیتی پسند در هفدهمین نمایشگاه تاسیسات ایران اظهار داشت: برخلاف صحبت های خلاف واقعی که بیان می شود، شرکت های ایرانی همچون گروه صنایع گیتی پسند می توانند حرف های زیادی در عرصه های جهانی داشته باشند، چه در زمینه گرمایش و سرمایش و چه در شاخه های دیگر صنعت تاسیسات، شرکت های ایرانی در برابر رقبای بزرگ خارجی حرف های زیادی برای گفتن دارند.

وی ادامه داد: با همه این تفاسیر اما شرایط تولید و کسب و کار به گونه ای است که در همین نمایشگاه تاسیسات برخی شرکت های بزرگ ایرانی حضور پیدا نکردند و  سایر شرکت ها نیز صرفا برای بقا تلاش می کنند و این چندان شایسته این صنعت بزرگ در ایران نیست.

دبیر انجمن صنعت تاسیسات ایران با بیان اینکه شرکت های ایرانی فعال در صنعت تاسیسات دارای توانمندی تولید بالا، نیروی انسانی متخصص و دستگاه های پیشرفته هستند افزود: با وجود چنین توانمندی بالایی هیچ شرکت خارجی در منطقه و حتی برندهای معروف شرق آسیا در شرایط برابر قابلیت رقابت با شرکت های ایرانی را ندارند اما در این شرایط رکود و موانع ایجاد شده در راه تولیدکنندگان ایرانی نمی توان به آینده چندان خوش بین بود.

طباطبایی اضافه کرد: با رکودی که در صنعت ساختمان ایجاد شده و دامن آن را هم صنعت تاسیسات گرفته، عملا تولیدکنندگان ایرانی در صورتی که بهترین محصولات را در این بخش تولید کنند، قابلیت فروش آن را ندارند و از سوی دیگر صادرات نیز با موانع زیادی روبرو است که این ها برای زمین زدن هر صنعتی کافی است. امیدوارم هرچه زودتر برای این شرایط پیش آمده فکری اندیشیده شود که در غیر این صورت در سال های آینده، همین شرکت هایی که امسال در نمایشگاه تاسیسات حضور داشتند دیگر نخواهند بود.


https://news.sgpco.com/content/news/9319/با برداشته شدن موانع تولید، شرکت های ایرانی در صنعت تاسیسات حرف های زیادی برای گفتن دارند

چاپ خبر