سایر
صنعت چاپ و بسته بندی
صنعت چاپ ایران در سراشیبی مشکلات
مدیرعامل شرکت تعاونی چاپخانه‌داران تهران درباره افزایش قیمت مواد اولیه چاپ تاکید کرد: افزایش قیمت مواد اولیه چاپ مثل الکل و مرکب طی ماه‌ها اخیر شرایط کار را برای بسیاری از همکاران ما سخت کرده و برای آن‌ها یک مشکل جدی است.
بازار پلیمر
آرامش بازار پلیمر به هم خورد
هفته گذشته آرامش بازار پلیمرها برهم خورد و رقابت‌های قیمتی بعضا ۲۰ تا ۳۰ درصدی در برخی از محصولات اتفاق افتاد.
لوله های پلی پروپیلن
چالش جدید تولیدکنندگان لوله‌های پلیمری
در شرایطی که استفاده از لوله های پلی پروپیلنی مورد مصرف در سیستم آب سرد و گرم و گرمایشی در دنیا رو به فزونی است اما در ایران این صنعت با چالش های جدیدی روبروست.
پلیمر
صعود پلیمرها در سایه رکوردشکنی نیما
شبح افزایش بهای ارز نه تنها دست از سر بازار محصولات پتروشیمی ها برنداشته بلکه با اثرگذاری مستقیم بر نرخ‌های پایه، سیگنالی رسمی را برای رشد قیمت‌ها به همراه آورده است.
پلیمر رسانا
ساخت پلیمر رسانا با قابلیت خود ترمیمی
وقتی یک ماده معمولی آسیب می‌بیند یا پاره می‌شود، باید با دست یا با استفاده از ماشین آسیب وارده را تعمیر کنیم. حالا به لطف دانشمندان مواد جدیدی ساخته شده که برای رفع آسیب یا پارگی نیازی به مداخله انسانی یا ماشینی ندارند. آخرین نمونه از این مواد نوعی پلیمر رسانا با قابلیت خودترمیمی کامل است.
نمایشگاهی
خسارت های کرونا به صنعت نمایشگاهی جهان
شیوع ویروس کرونا در جهان خسارات بسیاری به جا گذاشته و مشاغل متعددی را به تعطیلی کشانده که صنعت نمایشگاهی نیز از جمله این مشاغل محسوب می شود.
کرونا ویروس
تغییر در معادلات صنعت پلاستیک جهان پس از گذار از شیوع ویروس کرونا
روند مصرف شوینده ها، محلول های ضدعفونی کننده، کیسه های نایلونی و ظروف بسته بندی مواد غذایی یکبار مصرف که در صنعت پتروشیمی تولید می شوند با شیوع ویروس کرونا افزایش یافته و همچنان ادامه خواهد داشت.
الزمات کرونا در کارگاه های عمرانی
دستورالعمل مقابله با شیوع بیماری کرونا در کارگاه های پروژه های عمرانی
سازمان برنامه و بودجه طی نامه‌ای به شورای هماهنگی تشکل‌های مهندسی، صنفی و حرفه‌ای کشور، دستورالعمل مقابله با شیوع بیماری کرونا در کارگاه های پروژه های عمرانی را ابلاغ کرد.
ایران پلاست و اوراسیا پلاست
نگاهی به میزان مشارکت کنندگان ایران پلاست و رقب منطقه ای نمایشگاهی در ترکیه
نمایشگاه پلاستیک ترکیه با عنوان اوراسیاپلاست از ۱۳ تا ۱۶ آذر ماه برگزار می شود.
نه به پلاستیک
پلاستیک مصرف کنید؛ مجازات شوید!
اولین بار در سال ۲۰۰۲ بنگلادش استفاده از کیسه‌های پلاستیکی نازک را ممنوع کرد و بعد از آن هم کشورهای دیگری مثل کنیا، ایتالیا، آفریقای جنوبی و ... شروع به ادامه دادن این موضوع به روش‌های مختلف کردند.
کلیه حقوق خانه خبر گروه صنایع خانه خبر گیتی پسند محفوظ بوده و انتشار هرگونه مطلب با ذکر منبع مجاز می باشد هایپرمدیا